Vietnes sadaļas

   www.senes.lv   
Sēņu izstādes Latvijā
Mushroom exhibitions
 

Latvijā, kā jau īstenā sēņotāju zemē, ik gadus notiek dažāda mēroga un vēriena sēņu izstādes, turklāt to skaits pēdējos gados arvien aug. Rīkotāju loks plešas no Latvijas Dabas muzeja līdz pat bērnudārzam!

Sēņu izstādes – tagad arī ar senes.lv !
Sīkāk par jau novadītām izstādēm un piedāvājumu - šeit.

 

Sēņu izstāde Latvijas dabas muzejā
Jau daudzus gadus Latvijas Dabas muzejs ik rudeni rīko Sēņu dienas, kas parasti turpinās piecas dienas (no trešdienas līdz svētdienai). Izstādē pārstāvēto sugu skaits puslīdz labos sēņu gados sasniedz divus simtus un vēl vairāk. Līdzās "dzīviem" eksponātiem var aplūkot lielformāta sēņu fotogrāfijas pie sienas un datoru ekrānos. Izstādes zālē pastāvīgi atrodas kāds Dabas muzeja sēņu speciālists, gatavs atbildēt uz jautājumu vai noteikt sēnes sugu. Paralēli izstādei Sēņu dienās norisinās arī citi ar sēnem saistīti pasākumi, t.sk. - bērniem. Vairāk informācijas un pilna izmēra ilustrācijas ir mūsu vietnē šeit.

Sēņu izstādes novados un pagastos
Pēdējos gados virknē Latvijas novadu un pagastu ir sākušas notikt vietējas sēņu izstādes, tiesa, vairākumā gadījumu gan ne ikgadējas. Eksponātus šādām izstādēm ievāc lielākoties vietējie entuziasti kopā ar kādu pieaicinātu speciālistu. Pārstāvēto sēņu sugu skaits mēdz svārstīties ap vienu simtu,un izstāde ilgst tipiski divas dienas. Speciālistu lomā visbiežāk ir Dabas muzeja darbinieki vai Mikologu biedrības biedri (tajā skaitā - pārstāvis no senes.lv). Ekspozīcijas parasti papildina speciālistu lekcijas par aktuālām ar sēnēm saistītām tēmām. Vairāk informācijas un pilna izmēra ilustrācijas ir mūsu vietnē šeit.

Sēņu izstādes brīvdabas pasākumos
Sēņu izstāde brīvā dabā ir nozīmīga sastāvdaļa dažiem ar sēņu lietām saistītiem brīvdabas pasākumiem. Sēņu dienā, kuru ik rudeni rīko Gaujas nacionālā parka Līgatnes Dabas takas, šāda brīvdabas izstāde, kurai eksponātus ievāc gan pieaicinātie speciālisti, gan atnes paši Dabas taku apmeklētāji, būtībā ir visa pasākuma kodols. Latvijas sēņošanas čempionātos, kurus pusregulāri sarīko Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte un akciju sabiedrība Latvijas valsts meži,šāda sēņu izstāde ir vērtīga izglītojoša piedeva sacensību programmai. Vairāk informācijas un pilna izmēra ilustrācijas ir mūsu vietnē šeit.

Sēņu izstādes - arī izglītības iestādēs
Savas sēņu izstādes pasākušas rīkot arī izglītības iestādes, sākot ar augstskolām, turpinot ar vispārizglītojošām skolām (sevišķi patālāk no Rīgas) un beidzot pat ar dažu bērnudārzu! Vairāk informācijas un pilna izmēra ilustrācijas ir mūsu vietnē šeit.

 

Vietnes sadaļas

 

Titullappuse