Vietnes sadaļas

Lapiņsēnes

Zeltmatainā tintene
Meždegu tintene Coprinus auricomus / Parasola auricomus Krokainā tintene
 

Neliela (diametrs 1½-6 cm) lapiņsēne ar sākuma olveidīgu, vēlāk zvanveidīgu un plakanu cepurīti, kuras krāsa mainās atkarībā no sēnes vecuma. Jaunai sēnei cepurīte ir gluda un rūsas brūna, bet pieaugušai - krokaini rievaina un pelēkbrūna (vai arī melngani brūna), tomēr centrs salīdzinoši lielā platībā ir gluds un sarkanbrūns. Lapiņas ir izvietotas mēreni cieši viena pie otras un sākas pie paša kātiņa (nevis atstatu kā vizuāli līdzīgajai krokainajai tintenei); sākumā ir baltas, vēlāk pelēkbrūnas un beidzot melnas. Kātiņš ir apmēram balts, samērā garš un tievs, dobs un ļoti trausls. Aug rudens pusē lapkoku mežos uz dažādām nobirām, bet mūsdienās - arī arvien vairāk uz mulčas dārzos un parkos. Reti sastopama. Neēdama.

Pieaugušai zeltmatainajai tintenei cepurīte ir krokaini rievaina un pelēkbrūna, taču diezgan liels laukums vidū ir gluds un sarkanbrūns.

Cepurītes zeltainie matiņi, kuri figurē sugas nosaukumā, ir tik sīki, ka nav saskatāmi ar neapbruņotu aci: ir nepieciešams vismaz 15-kārtīgs palielinājums.

Zeltmatainās tintenes kātiņš ir apmēram balts, samērā garš un visai tievs.

Meždegu tintene

Tintenes

Krokainā tintene
 

Lapiņsēnes