Vietnes sadaļas

Lapiņsēnes

Dzeltenīgā vītene
  Marasmius torquescens  
 

Savas ģints (un tikai tās!) ietvaros salīdzinoši lielā dzeltenīgā vītene (cepurītes diametrs 1½-4 cm, kātiņa garums līdz 6 cm) aug zem lapkokiem (arī jauktos mežos!) vasaras beigās un rudenī, parasti - ļoti ciešās grupās vai pat čemuros. Cepurīte ir dzeltenbrūnos toņos, sākotnēji no malas līdz pusei caurspīdīgi rievota, vēlāk - starveidā krokota. Lapiņas ir netīrā krēmkrāsā, kātiņam gandrīz nepievienotas un diezgan atstatu viena no otras. Kātiņš augšdaļā ir krēmkrāsā, vidusdaļā jau sarkanbrūns, bet pie pamata pat melngans. Reti (pat ļoti reti?) sastopama. Skaitās neēdama.

Dzeltenīgā vītene aug zem lapkokiem (arī jauktos mežos) vasaras beigās un rudenī, parasti - ļoti ciešās grupās vai pat čemuros. Cepurīte sausumā ir
dzeltenbrūna, mitrumā - smilšbrūna ar tumšāku centru. Turklāt sākumā cepurīte ir no malas līdz pusei caurspīdīgi rievota, vēlāk - starveidīgi krokota.

Dzeltenīgās vītenes gludais un samērā slaidais kātiņš augšdaļā ir krēmkrāsā, vidusdaļā - jau sarkanbrūns, bet pie pamata - pat melngans.

Dzeltenīgās vītenes lapiņas ir netīrā krēmkrāsā, platas, kātiņam gandrīz nepievienotas
un diezgan atstatu viena no otras. Pats kātiņš, kā redzams šeit tā griezumā, ir dobs.

 

Vītenes

 
 
 

Lapiņsēnes