Vietnes sadaļas

   www.senes.lv   

Aktualitātes-2017

Atradumi 2017: gan pazīstami, gan jauni retumi
Mycological findings in late July to August 2017
 

Šajā sadaļā tiek atainoti interesantākie mikoloģiskie atradumi, kurus gadījies uziet mūsu fotogrāfam vai arī senes.lv sadarbības partneriem. Atšķirībā no agrāko gadu hronikām, nu vairs neatspoguļojam ikdienišķākās norises sēņu valstībā, jo tās ik gadu ir vairāk vai mazāk līdzīgas. Publicēšanas ātruma labad šeit atsakāmies no foto rūpīgas digitālās apstrādes. Tāpēc iepriekš atvainojamies par dažkārt viduvējo kvalitāti.

 

Janvāris – Aprīlis Maijs – Jūlija vidus Jūlija v. – Augusts


 
 

Ēnainā jauktā mežā uzradusies šāda koraļļveidīga sēnīte, patiesībā - pat nelielā laukumiņā vairākas (viena tālumā redzama lielā attēla labajā malā).
Kas tā par dzimtu, ģinti un sugu, mums ir tikai hipotēzes. Tās mēģināsim izvērtēt un nonākt pie gala slēdziena droši vien tikai pēc sezonas beigām.

 
 

Savdabīgā dreifējošā atradnē - uz kādā Siguldas dīķī peldoša kritalas gabala, kuru novērojam jau kopš 2010. gada, - ļoti retajām, slapju koksni 
mīlošajām tīģeru sīkstenēm šogad jūlija un augusta mijā ienākusies otrā "raža" - papildus pirmajai, kura parasti ir maijā. Tā gadās diezgan reti!

 
 

Cepurīšu milnene, kurai cepurīte patiesībā ir vien sīkas monētas lielumā, aug, līdzīgi čūskmēlīšu milnenei, uz augsnē slēptām briežtrifelēm,
taču ir daudz retāk sastopama. Šī ir no ceturtās Latvijā zināmās atradnes (Inčukalna novadā pie Egļupes lejteces), kura tika uzieta 6. augustā 
kopīgā ekspedīcijā ar mūsu vietnes sadarbības partneri Maiju Sidorenko. (Tuvākajā laikā mūsu vietnē tiks izveidota arī sugas apraksta lappuse.)

 
 

Parasti ļoti retā lipīgā sviestbeka, kā sākusi neparasti raženi augt vasaras pirmajā pusē, tā turpinājusi arī otrajā: šajā vietā ap vienu lielu lapegli
(tieši otrpus ielas no iepriekšējā lappusē atainotās vietas) 9. augustā izdevās saskaitīt 100±2 eksemplārus! (Neskaitot vecās, jau trūdošās sēnes.)

 

 
Janvāris – Aprīlis Maijs – Jūlija vidus Jūlija v. – Augusts
 

Vietnes sadaļas