Vietnes sadaļas

Lapiņsēnes

Dzeltenpelēkā piltuvene
Anīsa piltuvene Clitocybe geotropa / Infundibulicybe geotropa Lapu (iebaltā) piltuvene
 

Ļoti liela lapiņsēne: diametrs var sasniegt 25 cm, augstums - apm. tikpat. Cepurīte ir brūngandzeltena vai arī ādas dzeltenumā, pašā sākumā vēl ar pauguru centrā, vēlāk jau ar plakanu virsu, bet beigās piltuvveidīga (un izbalējusi). Lapiņas ir cieši viena pie otras, gar kātiņu stipri nolaidenas (tādējādi augļķermenis ir izteikti piltuvveida no abām pusēm); sākumā ir netīri baltas, bet vēlāk top iedzeltenas. Mīkstums ir bālgans un pasīksts. Aug pārsvarā rudenī (arī vēl novembrī) lapkoku un jauktos mežos, dažkārt prāvās grupās, reizēm veido raganu apļus. Pareti sastopama, Ēdama.

Dzeltenpelēkā piltuvene izceļas ar saviem iespaidīgajiem izmēriem: cepurītes diametrs var sasniegt pat 25 cm, sēnes augstums - apmēram tikpat.
Pieaugušai sēnei cepurīte ir no abām pusēm piltuvveidīga (jaunākai virsa vēl ir plakana).  Lapiņas ir cieši viena pie otras un gar kātiņu nolaidenas.

   

Dzeltenpelēkā piltuvene aug pārsvarā rudenī gan pie lapkokiem, gan pie skujkokiem.

Dzeltenpelēkā piltuvene reizēm veido raganu apļus (šeit nofotografētais aplis bija nepilns, turklāt tā kreiso galu gandrīz pilnībā aizslēpa veģetācija).

Anīsa piltuvene

Piltuvenes

Lapu (iebaltā) piltuvene
 
 

Lapiņsēnes