Vietnes sadaļas

Lapiņsēnes

Ugunskura tintene
Zaķu tintene Coprinus gonophyllus / Coprinopsis gonophylla Meždegu tintene
 

Maza (diametrs 1-3 cm) lapiņsēne ar cepurīti netīri baltā vai brūnganā krāsā (centrā tumšāku). Sākumā klāta ar baltu plīvuru, kurš vēlāk saplaisā pieguļošās brūnējošās zvīņās; vēlāk tās izzūd. Lapiņas ir diezgan cieši viena pie otras un vecumā pašnoārdās melnā tintesveidīgā masā. Kātiņš ir gluds, patievs un mēreni garš. Aug no vēla pavasara līdz rudenim degumos, pirmām kārtām - ugunskuru vietās. Visai reti sastopama. Neēdama.

Ugunskura tintenes cepurīte, kamēr vēl diezgan jauna, ir olveida un zvīņaina (iegriezumā apakšā pa labi). Vēlāk, atpletusies līdz puslodes formai,
ir krokaini rievota līdz pašam centram. Sēnes lapiņas, kā jau tintenei, vecumā nomelnē (iegriezumā apakšā pa kreisi) un beigās pārvēršas "tintē".
Priekšstatam par augļķermeņu izmēriem (centrālajam tie ir neparasti lieli) sal. ar mušu, kura lielajā attēlā pa labi ir nosēdusies cepurītes virsotnē.

Ugunskura tintenes patiešām aug ugunskuru vietās (šeit atainotais bariņš - zālājā nomaļas ielas malā, kur ugunskurs ir kurināts iepriekšējā gadā).

Zaķu tintene

Tintenes

Meždegu tintene
 

Lapiņsēnes