Vietnes sadaļas

Lapiņsēnes

Zaķkājas tintene
Mājas tintene Coprinus lagopus / Coprinopsis lagopus Zaķu tintene
 

Neliela (diametrs 1½-4 cm) lapiņsēne ar sākotnēji olveidīgu (vai vārpstveidīgu) cepurīti peļpelēkā krāsā, kuru tobrīd blīvi noklāj baltu šķiedrainu zvīņu pušķīši; tad ar atpletušos, krokaini rievainu un gandrīz kailu cepurīti gaišpelēkā krāsā, kurai mala vecumā kļūst uzliekta, viļņaina un daudzās vietās sašķēlusies. Vecumā lapiņas pašnoārdās melnā tintesveidīgā masā. Aug vasarā un rudenī lapkoku un jauktos mežos, ceļmalās un zālainās vietās, t.sk. pilsētvidē. Pēc izskata ir praktiski neatšķirama no zaķu tintenes (kurai raksturīga cita augtene). Samērā bieži sastopama. Neēdama.

   

Atplešoties, zaķkājas tintenes cepurītes kļūst zvanveidīgas ar noapaļotu virsotni un krokaini rievotas.

Jau atpletusies un novecojot, šīs tintenes cepurīte sašķeļas nevienādās "ziedlapās", un sākot no to galiem, pakāpeniski pašnoārdās "tintē".

Tā kā droši noteikt sugu tik līdzīgām, turklāt īsmūžīgām sēnēm bieži vien iznāk gana komplicēti, virknei mūsu nofotografēto tas nav izdarīts.
Daži vizuāli izteiksmīgi zaķu/zaķkājas tinteņu eksemplāri, kuri nav līdz sugai pārliecinoši identificēti, ir skatāmi abu sugu kopīgajā lappusē.

Mājas tintene

Tintenes

Zaķu tintene
 
 

Lapiņsēnes